Przeżywaj emocje, ale nie przywiązuj się do nich.

Nasz cały świat składa się z dualizmu, wszystko jest przeciwieństwem. Jest yin i yang, światło oraz jego brak, a my jako społeczeństwo dzielimy się na kompletne jednostki świadomości, ale jesteśmy również połączonym ze sobą kolektywem. W dodatku wszystko jest od siebie zależne i nie istnieje bez siebie nawzajem. Dualizm.

Co to znaczy w kontekście naszych emocji?

To znaczy, że otwierając nasze serca, otwieramy się na doświadczanie” bardziej”, ale nie tylko miłości i wdzięczności, ale również tych emocji niewygodnych i krępujących. O tym aspekcie, już się tak nie mówi, bo skupiamy się na samym przyjmowaniu obfitości w formie pozytywnych zdarzeń. A jak otworzysz serce na obfitość i wzrost świadomości, to otwierasz się również na drogę, która do tego prowadzi. A droga wymaga coraz dalszego wychodzenia poza strefę komfortu.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt, o którym warto wspomnieć, a jest nim karma. Wiemy już, że karma jest zależna od naszych zachowań z przeszłości i teraźniejszości, a nie każda napotkana lekcja jest wynikiem zdarzeń z tego wcielenia. Isteje również coś takiego jak karma kolektywu. Można to porównać, do długu publicznego. Każdy obywatel rodzi się już z długiem o konkretnej kwocie, tak samo my, mamy swój kawałek karmy do przyjęcia za nas jako kolektyw. Nie mamy na to wpływu i trzeba to po prostu godnie przyjąć, bo jak to zrobimy z pokorą i przerwiemy tą złą karmę, to ta energia transformuje się w dobrą i  jeszcze możemy finalnie wyjść na tym na plus.

Ok, to wiemy już, że otwieranie się na wzrost łączy się z przyjęciem wszystkiego co za tym idzie oraz, że jako kolektyw, przytrafiają nam się lekcje, na które nie mieliśmy wpływu.  Teraz wracamy do emocji.

Istnieje 8 podstawowych emocji, które występują u każdej zdrowej psychicznie osoby. To znaczy, że wszyscy tych emocji doświadczamy i nie jest to coś co w ogóle trzeba zmieniać, bo to jest ok, że te emocje są. Jak otwierasz serce na doświadczanie więcej spokoju i radości, to znaczy że jak przyjdzie smutek oraz złość, to one też będą w zwiększonej dawce. Jednak, aby energia mogła płynąć, a Ty czuć że żyjesz w pełni, to trzeba te emocje przeżywać, nie przywiązując się do nich.

Jest takie powiedzenie- „To też przeminie” a to oznacza, że doświadczając radości, bądź obecny w tu i teraz, gdyż ten moment zaraz minie i nie możesz próbować tego na siłę zatrzymać, a kiedy doświadczasz lęku, to pamiętaj, że ta emocja też się w końcu wyczerpie, a kiedy tak się stanie pojawi się nowa, z poziomu której znajdziesz rozwiązanie i wszystko się ułoży.

Zaakceptuj to, że emocje przychodzą i nie manipuluj tym procesem, ale miej świadomość tego, że masz wpływ na to w jaki sposób tą emocje przeżyjesz. Moja znajoma artystka, mówiła, że w czasie największego smutku, najwięcej maluje, a kiedy jest pewna siebie, to sprzedaje to, co namalowała. To jest idealny przykład tego, jak można korzystać i czerpać z każdej emocji tak, aby nam służyła. 

Przeżywaj emocje, ale nie przywiązuj się do nich, bo one też przeminą. Daj im płynąć i zobacz na ile różnych sposobów możesz przeżyć tą samą emocje i czy ma to wpływ na samo w sobie doświadczanie tej emocji? Pobaw się tym i daj mi znać jak coś zauważysz. Powodzenia!

ARTYKUŁY

Zobacz również

Nie ma przyciągania, bez działania!

Nie ma przyciągania, bez działania!

Aby zrobić coś dobrze, musisz najpierw zrobić to słabo. Niestety, ale tak już jest. Zanim zaczęła się ta cała sytuacja z pandemią, myślałam już od dawna o tym, aby kręcić filmiki  z jogą, więcej się ujawniać w Internecie, poszerzyć horyzonty i otworzyć się na klientów...

Jak pracować z Księżycem, aby spełniać marzenia?

Jak pracować z Księżycem, aby spełniać marzenia?

Na początek wytłumaczę co to w ogóle znaczy „Pracować z Księżycem” Każda z faz księżyca odpowiada za inne jakości życia. Nawet rolnicy pracują z kalendarzem księżycowym, ponieważ zasianie ziaren w odpowiedniej fazie, to lepsze plony. Tak działa księżyc również w...

Energia jest Walutą

Energia jest Walutą

Mogę z czystym sumieniem zapewnić, że ta zasada się sprawdza “Ile energii włożysz, tyle wyjmiesz!”  Co to znaczy w kontekście realizowania marzeń?- To znaczy, że kiedy masz jakieś marzenie, powodzenie w dążeniu do niego nie jest zależne wyłącznie od wkładu...